Logo

Świat za pięć lat. Rok drugi

Marcin B. Brixen


Książki


Czasopisma


Oładki


Klienci


Linki


Powrót

To już drugie spotkanie z rodziną Hiobowskich. Czytelnicy poprzedniej książki na pewno z ciekawością i przyjemnością poznają ciąg dalszy zmagań z rzeczywistością znanych sobie bohaterów.

O części pierwszej przygód Łukaszka tak pisał na łamach „Rzeczpospolitej” jeden z recenzentów:

Ta książka opowiada o Polsce i Polakach. Jest nietypowa, bo składa się z ponad 200 krótkich scenek, z których każda mówi o czymś ważnym. (...) Bohaterem książki jest Łukaszek Hiobowski, ośmiolatek, który zimną logiką masakruje egzaltowane półprawdy zaślepiające dorosłych (...). W prostym świecie Łukaszka, opartym na zaufaniu, prawdzie i wnikliwych obserwacjach, dostrzegamy cynizm, interesowność i fałsz dzisiejszego świata dorosłych, widzimy jak na dłoni bełkot i płycizny intelektualne masowych mediów.

(...) Po mnie książkę przeczytała małżonka, a po niej mój dwunastoletni syn, przeczytał dwa razy i zadawał mi mnóstwo pytań. Wszystkim bardzo się podobało. (...)

Po przeczytaniu książki miałem taką refleksję. Nasz świat to medialny gnojownik, a my jak wieprze taplamy się w tym syfie i żremy medialne zlewki. Nawet jak ktoś wieprzowi rzuci perłę, to wieprz nie zauważy. Książka Brixena pozwala przejrzeć na oczy. Gorąco polecam.

(...)

Krzysztof Rybiński, profesor SGH


Okładka

Marcin B. Brixen, Świat za pięć lat. Rok drugi. „Lena”/Stowarzyszenie „Solidarność Walcząca”, Wrocław 2011. 443 s., ilustracje Krystyny Szczepaniak, format B5 (24,5x17,2 cm), oprawa miękka ze skrzydełkami,
Cykl „Biblioteka Solidarności Walczącej”
ISBN 978-83-919164-5-2
Cena detaliczna: 55,00 zł (wraz z kosztami wysyłki – w Polsce)

Zamówienia można składać:
tel. 603 96 46 39
e-mail: info@wydawnictwo-lena.pl

Słowa kluczowe: Brixen, blog, satyra, humor, szkoła, obyczaje, media, political correctness, sex, Hiobowscy, opowiadania, Polska, Poznań

 
Tu do ściągnięcia fragment ksiązki w formatach: pdf, mobi, epub

 
Przykładowa rozkładówka


Kolejne opowiadania o Łukaszku na stronach:
http://brixen.salon24.pl i http://niepoprawni.pl/blog/130


Poradnik dla autorów                                                         Napisz maila
 

 

Wydawnictwo „Lena”

ul. Pasteura 15a-20

50-367 Wrocław

tel. 603 96 46 39

e-mail: info@wydawnictwo-lena.pl

NIP 898-103-02-80

Regon 930760975